کانال تلگرام وی پی ان لایک کلیک کنید

VPNLIKE Telegram Channel

» خطای ۱۰۰۹ «

خطای ۱۰۰۹

برای دوست داران اپل و البته کسانی که از محصولات اپل و آیتونز مارکت استفاده می کنند 1009 عدد جالبی نیست، این چهار رقم سدی است در مقابل کاربران ایرانی. در ظاهر شاید این فقط یک پیغام خطا برای جلوگیری از استفاده از آیتونز مارکت باشد اما در اصل قضیه، تحریم ایران در استفاده از محصولات اپل است.

تحریم، تحریم است حتی اگر در دنیای مجازی باشد. ارور 1009 می گوید کشور شما حق استفاده از سایت را ندارد.

خطای ۱۰۰۹
خطای ۱۰۰۹

قضیه به همین جا ختم نمی شود و تنها اپل نیست، آندروید مارکت هم زمان هایی اقدام به مسدود کردن کاربران ایرانی کرده و از پس این تحریم ها فقط کاربران هستند که با مشکل مواجه می شوند و بس!

کاربران دستگاه های اپل با این پیغام کلافه کننده آشنا هستند:

 

Your request cannot be processes

Error code: 1009

 

گاهی اوقات در هنگام ورود به اپل استور و یا اقدام به دانلود نرم افزار، با این پیغام روبرو میشوید.

 

بسیاری از کاربران دلایل مختلفی را برای این پیغام متصور میشوند که بیشتر آنها صحیح نیست. در ادامه این مطلب توضیح مختصری درباره علت بروز این خطا و راه حل برطرف کردن آن شرح خواهیم داد.

 

هنگامی که اکانت اپل خود را میسازید چون کشور ایران را در لیست خود ندارد و مورد تحریم واقع شدیم، مجبور به ساخت اکانت از طریق کشور های دیگر هستیم که اغلب این اکانت ها با کشور آمریکا ساخته میشوند.

Error 1009

بارها اپل اقدام به برداشتن این ارور کرده است و باز روز از نو روزی از نو

اسفند 91 خبری  منتشر کردیم که چه؟ حذف پیغام خطا 1009 در App Store برای کاربران داخل ایران اپل تحریم را قطع کرده و می توان از داخل ایران از آیتونز دانلود کرد بدون آنکه از روش های معلوم استفاده کنید.

قبل از هر چیز لطفا مطلب زیر را با دقت بخوانید:
در تاریخ ۳۰ اردیبهشت در پستی با عنوان دسترسی آزاد و دانلود از App Store و iTunes Store در ایران این موضوع را اطلاع رسانی کردیم که روشی را پیاده سازی کرده ایم که کاربران ایرانی می توانند از روی دستگاه مک یا ویندوز و یا انواع دستگاه های آی پادتاچ٬ آی فون و آی پد به Mac App Store و یا App Store متصل شده و بدون خطای ۱۰۰۹ به راحتی عملیات  دانلود  و آپدیت را انجام دهند.

چند روز بعد از انتشار این خبر٬ خبری دیگری از کاخ سفید منتشر شد مبنی بر اینکه ایالات متحده آمریکا تحریم های کامپیوتری شامل سخت افزار و نرم افزار را لغو کرده است. ما ضمن خرسندی از این خبر٬ سیستم مورد نظر را منتشر نکردیم و امیدوار بودیم که با برداشتن این تحریم ها کاربران با خطای ۱۰۰۹ مواجه نشوند.

ولی بعد از چند روز باز هم اطلاع پیدا کردیم که تعدادی از کاربران هنگام استفاده از اپ استور و یا موقع دانلود با خطای ۱۰۰۹ مواجه می شوند.

این خطا مربوط به همه کاربران نیست و تنها تعداد محدودی از کاربران با سرویس اینترنت تهیه شده با بعضی از تامین کننده های اینترنت در ایران با این مشکل مواجه می شوند.

اپل در هنگام ورود به اپل استور و یا دانلود یک نرم خطای ۱۰۰۹ افزار یا بازی، در ابتدا آی پی شما و کشور انتخاب شده در اکانت شما را مورد بررسی قرار میدهد. و در صورت یکسان نبودن، این ارور را دریافت خواهید کرد. (چون آی پی کشور ایران شامل لیست تحریم اپل میباشد)

 

راه حل رفع این مشکل (که البته همیشگی نیست) استفاده ازخطای ۱۰۰۹ یک VPN همسان با کشوری که در اکانت خود استفاده کرده اید میباشد. برای شروع دانلود از آن استفاده کنید و سپس بعد از شروع دانلود آن را متوقف کنید و VPN خود را قطع کنید. سپس اقدام به ادامه دانلود کنید تا با سرعت بالاتری دانلود کنید. زیرا اپل فقط در ابتدای کار آی پی شما را چک میکند و دیگر این پروسه انجام نمیشود.

بنابراین با ایمیل ها و کامنت هایی که دریافت کردیم تصمیمخطای ۱۰۰۹ گرفتیم که سیستمی که برای رفع این مشکل در نظر گرفته بودیم را برای عموم منتشر کنیم.
بنابراین این سیستم هم اکنون آماده است و می توانید از لینک زیر این سیستم را خریداری کنید ولی لطفا قبل از کلیک روی لینک زیر اطلاعاتی که در زیر در مورد هزینه و زمان و نحوه استفاده قرار دارد را مطالعه کنید:

برای خرید وی پی ان برای خطای ۱۰۰۹ کلیک کنید

در این سیستم کاربران بدون نیاز نصب برنامه ، و با نصب گواهینامه دیجیتالی که ما در اختیار آن‌ها خواهیم گذاشت٬ می توانند در آیفون، آیپد، ویندوز و یا مک از App Store و iTunes Store و در مک از Mac App Store استفاده کنند.

میتوانید با مطالعه بخش اموزش متوجه موضوع شوید

وبا تنظیمات اسان بدون نیاز به نصب برنامه خاصی از ان استفاده کنید.

این سرویس همانند سرویس های وی پی ان که برای عبور از فیلترینگ می شناسید است و با آن امکان باز کردن سایت‌های فیلتر شده مثل فیس بوک و … را دارید. از این طریق تنها برای اتصال به اپ استور و آی تیونز استور و همچنین مک اپ استور می توانید استفاده کنید.

تنها راه حل برای دور زدن ارور 1009 در اپ‌استور استفاده از VPN است:

1- VPN را فعال کنید.

2- بر روی دانلود تب کنید تا دانلود آغاز شود.

3- اکنون می‌توانید VP.N را خاموش کنید، دانلود ادامه پیدا می‌کند.

همانطور که می دانید کشور ایران در  تحریم به سر می برد.یکی  از این تحریم ها تحریم های دیجیتالیخطای ۱۰۰۹ است ار جمله ان ها می توان گوگل پلی و اپل استور را نام برد.اما ما ایرانیان می توانیم.در این مقاله به بررسی   ارور ۱۰۰۹ (error code: 1009) می پردازیم.

خب به صورت خلاصه برای شما توضیح می دهم تا به روش درست کردن این ارور و رد شدن از ۱۰۰۹ (Error code: 1009) بپردازیم

کلا اپل برای هر کشوری از یک اپل استور استفاده می کند که طریقه اتصال ومحدودیت ها در کنترل داشته باشد ولی به گفته خود اپل برای امنیت بیشتر فروشگاه اپل از این روش استفاده میکند.اما مشکل به اینجا ختم نمی شود تا جایی پیش می رود که هر دفعه ای پی شما را با کشوری که در اکانت خود زده اید مقایسه می کند و در صورتی که ای پی کشور دیگر باشد ارور زیر را نشان می دهد.(دلیل خطای ۱۰۰۹ (Error code: 1009)

این خطا به دلیل عدم دسترسی به منبع مورد نظر از طریق اینترنت یا به عبارتی همان ف یلترینگ است . اگر بدون نیاز میخواهید این خطا را دیگر نبینید میتونید Wifi خود را از Settings در وضعیت off قرار بدین و دسترسی اینترنت رو از گوشیتون بگیرین که کلا دنبال منابع اینترنتی نباشه . اگر هم به اینترنت احتیاج دارید و باید Wifi روشن باشه ،خطای ۱۰۰۹ چاره ای بجز عبور از ف یلترینگ ندارید . ضمنا نرم افزارهایی مثل Open door نمیتونن این مشکل رو حل کنن . چون این برنامه فقط تو محیط خودش ف یلترینگ رو باز میکنه . برنامه مناسب برای حل این مشکل openvpn هستش با یک اکانت مناسب !

خب به صورت خلاصه برای شما توضیح می دهم تا به روش درست کردن این ارور و رد شدن از ۱۰۰۹ (error code: 1009) بپردازیم.

شما برای رفع این ارور ای پی خود را به کشوری که در اکانت خود زده اید تغییر دهید و اپ و ابزارک مورد نظر را پیدا کرده و بر روی دانلود کلیک کنید پس از چند ثانیه pause را بزنید ای پی خود را به کشور خود برگردانید و ادامه دهید.(برای اینکه سرعت دانلود زیاد شود.)

این که شما می توانید با پاز کردن و بدون تغییر ای پی ادامه دهید این است که اپل فقط در شروع دانلود ای پی شما را چک می کند.

کلا اپل برای هر کشوری از یک اپل استور استفاده می کند که طریقه اتصال خطای ۱۰۰۹ومحدودیت ها در کنترل داشته باشد ولی به گفته خود اپل برای امنیت بیشتر فروشگاه اپل از این روش استفاده میکند.اما مشکل به اینجا ختم نمی شود تا جایی پیش می رود که هر دفعه ای پی شما را با کشوری که در اکانت خود زده اید مقایسه می کند و در صورتی که ای پی کشور دیگر باشد ارور زیر را نشان می دهد.(دلیل خطای ۱۰۰۹ (error code: 1009))

 

اگر کاربر اپل بوده باشید حتما یکبار ارور 1009 آیفون (Error code: 1009) را مشاهده کرده اید . حتما از خود پرسیده اید علت نمایش این خطا چیست و به دنبال روش بر طرف کردن و رفع آن هستید . این خطا در زمان دانلود یک برنامه یا بازی رایگان و یا خرید یک برنامه و بازی از فروشگاه اپ استور ظاهر می شود و از دانلود آن توسط کاربر جلوگیری میکند .

نحوه دسته بندی در اپ استور

اپل  فروشگاه برنامه و بازی یا اپ استور را به دو شکل دسته بندی می کند یکیخطای ۱۰۰۹ کشور و دیگری منطقه جغرافیایی . هنگامی که که یک IP متعلق به کشوری است که برای آن کشور فروشگاه ااپ استور پشتیبانی نمی شود اپل از روش منطقه جغرافیایی برای آن آی پی استفاده می کند و شما را به اپ استور مرتبط به آن هدایت می کند و به دلیل همین نوع دسته بندی است که هنگامی که شما یک برنامه یا بازی را مثلا از کشور آمریکا دانلود می کنید بعد از تغییر کشور اپل آی دی خود باید آنرا مجددا دریافت کنید و در لیست Purchased شما نمایش داده نمیشود.

قیمت این سرویس چند است؟
بدلیل اینکه برای هر دستگاه می بایست یک گواهینامه دیجیتال اختصاصی خطای ۱۰۰۹صادر کنیم مجبور هستیم که این سرویس را به صورت تک لایسنس در اختیار کاربران قرار دهیم٬ یعنی هر کاربر برای هر دستگاهی که می خواهد از آن استفاده کند می بایست گواهینامه مربوط به آن را دریافت کند. برای همین هزینه هر لایسنس ۵۵۰۰ تومان در نظر گرفته شده. برای نمونه اگر یک آی فون و یک آی پد دارید می بایست دو لایسنس به صورت جدا تهیه کنید.

ولی چرا قیمت هر لایسنس ۶۵۰۰ تومان است؟
شاید این سوال در ذهن شما خطور کند که چرا ۶۵۰۰ تومان. دلیل انتخاب این قیمت به این صورت است که برای راه اندازی چنین سرویسی می بایست یک سرور با پیکربندی سخت افزاری مناسب تهیه می کردیم که همین موضوع هزینه زیادی دارد همچنین با تست هایی که قبلا با تعدادی از کاربران آزمایشی داشتیم مشخص شد که سرور ما تنها قادر به پاسخ گویی به تعداد محدودی request به طور همزمان است بنابراین برای بالا بردن کیفیت و بهبود سرویس دهی و بدلیل اینکه بدلیل حجم کابران سرور از دسترس خارج نشود مجبوریم که چنین هزینه ای را از کاربران دریافت کنیم و اما مهمترین مورد دیگر٬ پهنای باند است٬ پهنای باند و سرعت اینترنت سرورها محدود است و برای پهنای باند بیشتر باید هزینه کرد و از آنجا که این سرویس برای اپ استور استخطای ۱۰۰۹ و همه کاربران این سرویس می خواهند از اپ استور دانلود کنند پس با حجم زیادی از دانلود مواجه هستیم که همین مورد هزینه ای را برای ما به همراه خواهد داشت.

علت نمایش خطا ۱۰۰۹

شرکت اپل به صورت زمانی و دوره ای با استفاده از تشخیص آی پی کاربراز دسترسی کاربرانی که از مکانی که با اپل آی دی آنها مطابقت ندارد جلوگیری می کند. علت این امر حملات به سرویس های اپل و بررسی امنیتی اپل استور می باشد که دسترسی کاربران را فقط به اپل استور مربوط به کشور خود متصل کنند تا کنترل دقیق بر روی ترافیک سرورهای اپل داشته باشند . اما علت اینکه خطا بیشتر برای کاربران ایرانی نمایش داده می شود کشور محل ایجاد اپل آی دی  کاربران ایرانی است و خطای زیر برای آنها به نمایان می شود :

 

حل مشکل ارور 1009 آیفون

برای حل مشکل خطا ۱۰۰۹ باید با استفاده از ابزارهای تغییر دهنده آی پیخطای ۱۰۰۹ ، آدرس اینترنتی خود را به آدرس اینترنتی کشوری که اپل آی دی شما برای آنجا است  یا منطقه جغرافیایی آن تغییر دهید و دوباره به اپ استور وصل شوید .

البته کاربران با توجه به اینکه استفاده از این سرویس ها باعث کندی می شود می توانند فقط در زمان دریافت اولیه از آن استفاده کنند و پس از گذشت چند لحظه و نمایش دریافت (Download) در زیر ابزارک در آیفون، آیپد و آیپاد لمسی و در مقابل ابزارک در آیتیونز آنرا متوقف (Pause) کنند و سرویس تغییر دهنده آدرس اینترنتی را قطع و مجددا دریافت را ادامه (Resume) دهند.

علت اینکه اپل از دریافت به این روش جلوگیری نمی کند نحوه بررسی فروشگاه ابزارک است که فقط در زمان اتصال به سرورهای سفارش گیرنده محل اتصال شما بررسی می شود و بعد از آن شما به سرورها نگهدارنده ابزارک متصل می شوید خطای ۱۰۰۹و آنها برای دریافت شما، فقط به تایید سرورهای سفارش گیرنده نیاز دارند.

Your request cannot be processed. Error Code 1009

ارور 1009 بلای جان اپل دوستان است، این رقم سدی‌ست برای کاربر ایرانی که فریاد می‌زند: کشور شما تحریم است و حق دانلود از آیتونز و اپ استور را ندارید. این پیغام هر چند وقت یکبار برای کاربران ایرانی ظاهر می‌شود، بسیاری از بازی‌ها برای اجرا نیاز به اینترنت دارند و دیدن چند باره این ارور بسیار آزار دهنده است.

ارور 1009 همیشگی نیست و در بازه‌های زمانی مختلف، برخی با آن روبرو می‌شوند. خودم با چند ISP مختلف تست نمودم که متاسفانه برخی از آنها با این ارور مواجه می‌شوند و عملا امکان دانلود از آیتونز استور بسته می‌شود.

این سرویس برای چه کسانی مناسب است؟
همین لحظه از داخل اپ استور اقدام به دانلود و یا آپدیت برنامه ‌ای خطای ۱۰۰۹نمایید اگر با خطای ۱۰۰۹ موقع دانلود و یا آپدیت برنامه ها مواجه می شوید این سرویس برای شما مناسب خواهد بود زیرا با تهیه این سرویس دیگر خبری از دیدن این خطا نیست.

نحوه خرید و استفاده چگونه است؟
از لینک زیر می توانید نسبت به خرید و پرداخت آنلاین اقدام کنید. بعد از پرداخت آنلاین گواهینامه دیجیتال و راهنما به ایمیل آدرس شما ارسال خواهد شد.

باید ببینیم این تحریم دوباره تا کی ادامه پیدا خواهد کرد؟؟!!!

برای استفاده از آیتونز تنها راه حل، استفاده از وی_پی… است، اما افت سرعت آن اجتناب ناپذیر است.

اما ترفند دانلود از آیتونز:

1- از وصل بودن وی پی ان اطمینان حاصل کنید

2- روی برنامه مورد نظر کلیک کنید تا دانلود آغاز شود

3- وی_پی… را قطع کنید و دوباره دانلود را آغاز (Resume) کنید.

به همین سادگی …!